TORUŃ 2 dni, 1 nocleg [pociągiem]

PROGRAM (propozycje):

Dzień 1: Rano zbiórka uczestników na wybranej stacji kolejowej (patrz niżej możliwe miejsca wyjazdu), spotkanie z prowadzącym pilotem. Przejazd pociągiem do Torunia. W południe przyjazd na miejsce, transfer do miejsca zakwaterowania. Po południu zwiedzanie miasta z przewodnikiem, w trakcie którego zobaczymy: Rynek Staromiejski z Ratuszem, pomnik Kopernika, Flisaka, Dwór Artusa, Katedrę, Krzywą Wieżę, ruiny Zamku Krzyżackiego i mury obronne. Po zwiedzaniu przerwa na posiłek, zakup pierników. Następnie proponujemy Żywe Muzeum Piernika i sens w Planetarium, zwiedzanie Orbitarium. Wieczorem przejazd na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg 1/1.

Dzień 2: Po śniadaniu wykwaterowanie, dalsze atrakcje w Toruniu, proponujemy: Dom Legend Toruńskich, Centrum Nowoczesności Młyny Wiedzy lub Ogród Zoo-botaniczny. Po południu czas na zakup pamiątek, obiad i wyjazd w drogę powrotną. Przejazd powrotny do wybranej stacji kolejowej, pożegnanie z pilotem i zakończenie wycieczki.

CENNIK:

Strefa Wyjazd z dowolnych miejscowości w powiatach: 24 ucz +3 op 44 ucz +4 op
A Szczecin, Goleniów, Stargard Szczeciński, Pyrzyce, Gryfino, Police 243 176
B Świnoujście, Kamień Pomorski, Gryfice, Łobez 275 194
C Koszalin, Kołobrzeg, Sławno, Szczecinek, Białogard, Świdwin 234 171
D Drawsko Pomorskie, Wałcz, Choszczno 234 171
E Gorzów Wielkopolski, Myślibórz, Strzelce Krajeńskie 234 171
P Piła, Złotów, Chodzież, Czarnków 234 171
J Chojnice, Kościerzyna, Człuchów 234 171
S Słupsk, Lębork, Bytów 234 171
G Gdańsk, Wejherowo, Puck, Kartuzy, Pruszcz Gdański, Nowy Dwór Gdański 234 171
L Sztum, Malbork, Tczew, Kwidzyn, Starogard Gdański 234 171
R Bydgoszcz, Świecie nad Wisłą, Sępólno Krajeńskie, Nakło nad Notecią, Tuchola 234 171
U Inowrocław, Żnin, Mogilno 234 171
K Włocławek, Lipno, Aleksandrów Kujawski, Radziejów Kujawski 234 171
T Toruń, Grudziądz, Chełmno, Brodnica, Wąbrzeźno, Golub-Dobrzyń, Rypin 234 171
O Poznań, Gniezno, Oborniki, Szamotuły, Wągrowiec 234 171
więcej...

CENA OBEJMUJE:

 • Transport pociągiem IC lub TLK (2 klasa, rezerwacja miejsc siedzących), zakwaterowanie - 1 nocleg ze śniadaniem, obsługę pilota i przewodnika miejskiego, ubezpieczenie NW, bezpłatne miejsca dla opiekunów, podatek VAT.

UWAGI:

 • Program wycieczki jest propozycją i może zostać dowolnie zmodyfikowany po ustaleniu. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • Uczestnicy mają obowiązek posiadać przy sobie ważną legitymację szkolną.
 • Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdów komunikacją miejską. Aktualne cenniki wstępów prześlemy wraz ze szczegółową ofertą.
 • Cena nie obejmuje wyżywienia – w przypadku zainteresowania prosimy doliczyć do ceny: 20,– PLN za lunch (obiadokolacja); 16,– PLN za kolację.
 • Istnieje możliwość wyjazdu z innych miejscowości niż objęte powyższą tabelą (mapką) cenową.

PRZEJAZD POCIĄGIEM:

 • Przejazd odbywa się najczęściej pociągami spółki PKP Intercity S.A., w standardzie IC-TLK lub IC-IC. Istnieje również możliwość przejazdu pociągami kwalifikowanymi w standardzie EIC lub EIP na podstawie odrębnej oferty. We wszystkich pociągach spółki PKP Intercity S.A. zapewniamy miejscówki w 2 klasie.
  Dopuszczamy również przejazd pociągami innych spółek - jednak bez miejscówek na podstawie odrębnej oferty (może być jeszcze taniej).
 • Uczestnicy mają obowiązek posiadać przy sobie ważną legitymację szkolną. Ceny przejazdu skalkulowane na bilet szkolny (nie dotyczy opiekunów, którym zakupujemy bilety normalne).
 • Oferta przewiduje przejazd pociągiem bezpośrednim z wybranych stacji. Na życzenie istnieje możliwość wyjazdu z innych stacji - w takim przypadku przygotujemy ofertę specjalną.
 • Oferta oparta o rozkład jazdy pociągów na rok 2016. Proponowany program może się nieznacznie różnić dla grupo podróżujących z poszczególnych miast.